Holandská kvalita do Vaší domácnosti – to je ALTECH

Zpět na výpis

 • Autor: petralimberska
 • Kategorie: Altech
 • Datum: 14 června, 2024

Holandská mastková kamna, která září svým designem a kvalitou? Ručně vyráběný kámen po kameni? Ano! Značka Altech již pár desítek let vyrábí nádherná mastková kamna s přepychovou kvalitou.

Ručně vyráběná mastková kamna, která jsou na světě již více než čtyři desetiletí a vznikla v holandském městě jménem Hoevelaken. Síla mastku s inovativními technikami, kde výsledek je nádherná atmosféra domova a hlavně intenzivní teplo, které lze přirovnat k teplu pod přikrývkou.  Ano, zmínka je o značce Altech a jejich akumulačních mastkových kamnech, která jsou vyrobena poctivě a kvalitně.

Obrázek 1 Logo Altech

 

Společnost Altech byla založena v roce 1984 v Nizozemsku. Inspirací pro tento krok byla mastková kamna dovezena z Ameriky. Později přešli na vyrobu vlastních kamen a díky tomu, že tato značka funguje již několik desetiletí, můžeme s jistotou říct, že byli a stále jsou velice úspěšní. Jejich cílem je spojit moderní technologie s tradičními hodnotami, aby vytvořili kamna taková, která jsou funkční i esteticky příjemná. V jejich nabídce můžeme najít produkty designové, klasické a i moderní.

 

Jejich výrobky jsou vyrobeny z 80% z přírodních materiálů (mastku, který se těží v Brazílii). Mastek do sebe zvládne uchovat teplo, které je rovnoměrně rozloženo a dále postupně uvolňováno do svého okolí i hodiny po vyhasnutí ohně. Tudíž tato kamna nabízí minimální spotřebu paliva, jelikož se nemusí dřevo přikládat tak často, jako je to u běžných kamen. Tento fakt navíc prospívá jak životnímu prostředí, tak i Vaší peněžence. Teplo uvolňované z mastku, je srovnatelné s infračerveným teplem slunce, které je pro nás nejpřirozenější. A kdo by se i v chladných zimních dnech nechtěl cítit jako na sluníčku?

 

Obrázek 2 Mastková kamna značky Altech na dřevo

 

S mastkovými kamny budete mít lepší vnitřní klima domu, protože nevedou k tak velké cirkulaci vzduchu, jako je to u běžných ocelových nebo litinových kamen. Vzduch tolik nevysychá a nedochází k pocitu dusna v místnosti. Navíc všechny výrobky Altech splňují normu ECODESIGN, která byla zavedena Evropskou unií od 1.ledna 2022, kvůli zlepšení ovzduší od emisí.

 

Mastkový kámen má ze všech druhů kamene nejvyšší tepelnou odolnost a akumulační kapacitu na jeden kilogram váhy. Schopnost absorpce tepla mastku je více než dvojnásobná oproti jiným typům kamene a vedení tepla je asi 10krát rychlejší. Díky tomu je mastek velmi vhodný materiál pro stavbu kamen.

 

Obrázek 3 Mastková kamna značky Altech na pelety

 

Další výhoda u této značky je možnost si vybrat, jestli chcete kamna na dřevo či na pelety. Kamna na pelety nejsou na přívod elektřiny, tudíž můžete topit kdykoliv a kdekoliv. Zároveň se z kamen na pelety dají díky vyndavacímu roštu udělat snadno jedním krokem i kamna na dřevo.

 

Stále nejste přesvědčeni o výhodách kamen Altech? Přečtěte si shrnutí výhod:

 • Kamna Altech produkují infračervené teplo, které je srovnatelné se slunečním teplem
 • Teplo se uchovává do kamene a uvolňuje se ještě hodiny po vyhasnutí ohně
 • Mastek přispívá k lepší kvalitě vzduchu, který není tak suchý a snadněji se dýchá
 • Teplo je v domě rozloženo rovnoměrně, jako u běžných kamen
 • Kamna jsou vyráběny ručně v té nejvyšší kvalitě

Více o mastku si můžete přečíst  v našich dalších článcích Každodenní používání mastkových kamen nebo O mastku a Norsk Kleber.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Vaše FLAMEN-krby

 

Mohlo by vás dále zajímat

Zahajte letní sezonu s novinkami do zahradních kuchyní

Léto je tady! Ke slunečným dnům patří více stráveného času venku a příjemné chvíle s rodinou a přáteli. Co by to ale bylo za setkání bez dobrého jídla! Představujeme Vám naše novinky na léto 2024, kterým prostě nelze odolat!

Co je nominální výkon a proč se jím neřídit

Také tápete v názvosloví, co je to jmenovitý, nominální nebo regulovatelný výkon topidla a jaký je mezi nimi rozdíl? Pak si přečtěte následující článek!

Vyberte si krb podle Vašeho stylu bydlení!

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří dbají na každý detail interiéru svého domova, máme pro vás skvělý tip. Pořiďte si krb!

Máte zájem o realizaci krbu?

Volejte +420 731 170 480 nebo pište na flamen@flamen.cz

Máte-li zájem o cenovou nabídku nebo dotaz k některému produktu,
využijte formulář níže nebo využijte některý z kontaktů.

  * Povinná pole
  Odesláním souhlasím se zpracováním údajů z formuláře za účelem zpracování nezávazné cenové kalkulace. Více informací na: ochrana osobních údajů.
  • Široký sortiment

   Jsme jediný výrobce v Evropě, který má takto široký sortiment designových závěsných i centrálně stojících krbů.

  • Výborné ceny

   Pořiďte si kvalitní designovy prvek za cenu obyčejné vložky, který splňuje přísné ekologické a emisní normy ECODESIGN.

  • Rychlost realizace

   Nejžádanější modely máme skladem nebo k dodání do 1-3 měsíců. Realizace trvá v průměru 1-5 dní

  • Rocal
  • Norsk Kleber
  • Thorma
  • Aduro
  • Altech
  • Cocoon
  • Clementi
  • Jotul

  Navštivte naši
  vzorkovou prodejnu

  Rádi byste viděli produkty osobně? Zavolejte nám, domluvíme si termín konzultace a my Vás provedem naším showroomem.

  8:00 - 15:30 - Brandýs nad Labem, Nábřeží 122/6, 250 01

  Objednat se   nebo volejte 226 886 473